Close
Taşoluk Mahallesi Değirmen Arkası Caddesi No:45/A Arnavutköy/İstanbul
0530 032 86 56

Düğün Organizasyonu

Düğünlerin her toplumda çok önemli bir yeri vardır. Özellikle evlenecek ve yeni bir hayata adım atacak gelin ve damat adayı için bu önem daha da kendini gösrmekte ve heyecan vermektedir. Evliliğe doğru adım adım giden yolda söz, nişan, kına derken nihayet sıra geldi düğün etkinliğine. Düğün vakti yaklaştıkça dediğimiz gibi gelin ve damat başta olmak üzere aileleri de büyük bir telaş ve heyacan sarmaktadır. Özellikle bu heyecan ve telaş, yapılacak düğünün mükemmel, eksiksiz ve gönüllerince olmasını istemeleri ve her hangi bir tatsızlığın ya da olumsuzluğun yaşanmaması içindir.

 

Düğün gününüz hayatınızın en güzel günü olmalı, hiçbir şey ters gitmemeli ve düğün etkinliği için lazım olan her şeyin en ince ayrıntısına kadar eksiksiz olmasını istersiniz. Hayallerinizdeki düğünü düşünerken bunun zorluğunu da muhakkak düşünüyorsunuz. Tüm bunları düşünürken düğün organizasyon işleri genellikle çok titiz yapılması gereken işler olduğunu da unutmamak lazım. Düğünler gelin ve damat adayları için ömürlerinde bir kez yapılacağından dolayı bu titizlik haliyle baş göstermektedir.

  •     Unutulmaz anlar
  •     Hayal gibi bir düğün
  •     Sürprizlerle dolu muhteşem bir şölen
  •     Deniz Davet ayrıcalıklarını yaşamaya hazır olun

Son dönemlerde salon düğünlerine alternaftif mekanlara rağbet gittikçe artıyor. Bunların başında kır düğünleri, bahçe düğünleri, havuz başı düğünleri, otel düğünleri, orman düğünleri, köşk düğünleri, kasır düğünleri, saray düğünleri, tekne düğünleri şeklinde liste uzayıp gitmektedir. Ayrıca yaz düğünleri konsepti, kış düünleri konsepti, bahar düğünleri konsepti ve son bahar düğün konseptlerine de hayli rağbet artmıştır.

 

Biz Deniz Davet olarak mekan düğünleri olsun, mevsimsel ya da dönemsel her türlü düğün konsepti için hizmetlerimiz mevcuttur.

Yemekli – Yemeksiz Düğün Organizasyonu

O mutlu gün geldi çattı! Artık sevdiğiniz kişi ile tasarlamış olduğunuz muhteşem organizasyonla dünya evine gireceksiniz. Çevrenizde sizi çok seven, bu özel gününüzde desteklerini sizden esirgemeyen ve aldığı hediyeler ile size destek olan birçok insan var! Hayatınızın bu özel anında tek konuşan konu ise yine sizsiniz! Gelinliğinizin nasıl olduğu, ne tarz bir konsept hazırladığınız ve de organizasyonunuzda misafirlerinize neler ikram edeceğiniz herkes tarafından merak ediliyor! Öyle ki geçmişten günümüze gelenekselleşerek gelen düğün organizasyonları genellikle yemekli olarak yapılmaktadır. Böyle bir düğün planı yapılıyorsa elbette ki her yaş grubundan insanların kriterleri göz önünde bulundurularak, unutulmayacak kadar leziz bir menü oluşturulması en önemli gereksinim olacaktır. Peki yemekli düğün nasıl yapılır? Yemekli düğün yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

 

Yemekli düğün yaparken öncelikle davetlilerinizin kimler olacağını belirlemelisiniz. Bir sonraki aşamada ise katılım sağlayacak olan kişilerin yaş aralıkları değerlendirilmektedir. Çünkü günümüzde gençlerin ve orta yaşlı insanların damak zevkleri arasında belirgin bir fark söz konusudur. Hele ki çok uluslu bir çevreniz varsa yemek seçiminde daha dikkatli olmanız gerekecektir. Düğününüze katılım sağlayacak olan yabancı dostunuzun kültürünü de göz önünde bulundurulmayı ihmal etmemelisiniz. Sunumu yapılacak yemek ve ikramların herkesin damak tadına genel olarak uygun olması gerekir.  Yapılan organizasyon sizin! Misafirlerinizi mutlu etmek de tamamen sizin elinizde!

 

Yemekli düğün İstanbul kültürü ile özdeşlemiş olsa da Türkiye’nin her yer yerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Çünkü düğünlerdeki eğlence sürecinin bir hayli uzun olması nedeniyle misafirlerinizin açlıklarını gidermek de sizin sorumluluğunuzda! Herkesi memnun etmek içinse yemeklerde çeşitlilik yaratmalısınız. Ancak bu şekilde dostlarınızın ve size destek olmak için organizasyonunuza katılan kişilerin hoşnut bir şekilde ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Mesele her zevke hitap edecek bir açık büfe uygulaması oluşturarak konseptinize farklılık kazandırabilirsiniz. Böylede açık büfeler sayesinde konuklarınız da istedikleri yemeklerden, istedikleri kadar alabileceklerdir. Ancak bu tür uygulamalara girişirken mekan büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü açık büfe oluşturmak için mekanın elverişli olması şarttır.

Organizasyon gününde ise, yemek ve ikramların zamanında, taze ve sıcak çıkması oldukça önemlidir.  Zamanında servis edilmesi, sıcak ürünlerin sıcak, soğuk ürünlerin ise soğuk servisi için Deniz Davet olarak, kendi mutfağımızda profesyonel üretim fırınlarımız, soğuk hava depolarımız ve personelimiz ile sizin ve konuklarınızın memnuniyetini için çalışmaktayız.